niedziela, 2 lutego 2014

Czytam z Gracją

Tym razem przygotowałam lżejszy niż zwykle przegląd prasy, bo i pismo, po które sięgnęłam jest lekkie i dość szybkie w czytaniu. Tym razem sięgnęłam bowiem po Grazię. Nie zaglądam do niej regularnie, ale odkąd pojawiła się na polskim rynku staram się czasami do niej zaglądać. Tym razem skusiła mnie Anna Dereszowska na okładce, choć przyznam, że w pierwszej chwili zidentyfikowałam ją po nazwisku na okładce, bo jakaś trochę do siebie niepodobna jest. Może to retuszer znów przesadził, bo w polskich gazetach zdarza się to nagminnie.


Niemal w każdym numerze Grazii pojawia się jakiś ślub, zaręczyny, ciąża lub romans i to właśnie jeden z nich był przyczynkiem, dla którego na okładce pojawia się Anna Dereszowska. Według doniesień dwutygodnika aktorka po czterech miesiącach od pierwszej randki przyjęła pierścionek zaręczynowy od pewnego młodego fotografa. Jak to przy okazji ploteczek bywa, jest i historia znajomości... Osobiście Annę Dereszowską bardzo lubię i będę jej cicho kibicować.


Ploteczek o gwiazdach jest tutaj więcej - możecie dowiedzieć się z kim spotyka się Dawid Ogrodnik (podpowiem, że aktorka znana z pewnego serialu), jest nowy mężczyzna Weroniki Książkiewicz, zdjęcia z wakacji Anji Rubik i studniówki Maćka Musiała, a jakby tego było Wam mało, to trzy świeżo upieczone mamy - Małgorzata Socha, Joanna Liszowska i Anita Sokołowska - opowiadają o powrocie do pracy na plan serialu "Przyjaciółki". Powinnyście także tutaj tu zajrzeć, jeśli ciekawe jesteście jak wygląda siostra Kate Moss lub syn Bartosza Opanii (prywatnie jednego z moich ulubionych aktorów). Oczywiście ploteczek ze świata gwiazd jest tutaj jeszcze dużo, dużo więcej...


Jeśli ktoś woli wysportowanych mężczyzn, to w tym numerze jest tekst o Robercie Lewandowskim, który pokazuje, że jest on zaprzeczeniem stereotypu o piłkarzach. Przeczytacie o tym, że kiedyś był chucherkiem, pieniądzach, rodzinnych tragediach, jego małżeństwie i bezsenności. Szkoda tylko, że tekst nie jest wywiadem, a zbiorem wypowiedzi znajomych i cytatów z innych wywiadów z piłkarzem, ale taki już jest styl Grazii. Na pocieszenie - jest też kilka zdjęć Lewandowskiego z dzieciństwa.


Jeśli już przy mężczyznach jesteśmy w stałej rubryce "Mamy problem" tym razem możemy przeczytać materiał, którego genezą są badania seksuologa profesora Zbigniewa Izdebskiego, z których wynika, że wśród gejów w wieku 40-49 lat aż 43 procent żyje w związku z kobietą. Główna bohaterka materiału zastanawia się więc, czy przypadkiem nie jest "gejową"... Cóż, każdego w życiu dopadają jakieś problemy, można więc mieć i takie.


Na koniec pokażę Wam jeszcze moją ulubioną rubrykę w Grazii - jest to "Modna Szafa", gdzie można znaleźć podpowiedzi, co warto kupić w sklepach i co jest modne. Tym razem Grazia podpowiada, co warto kupić na wyprzedażach i namawia nas na róż, który jest ponoć bardzo modny tej zimy. Fajną pozycją są zdjęcia ciekawie wystylizowanych kobiet spotkanych na ulicy - tym razem Florencji. Jest felieton Macadaman Girl o folklorze w modzie - dawno Grazii w rękach nie miałam, ale wnoszę po nim, że jest to cykliczna pozycja. Podobnie jak Fashion Jury, które ocenia stylizacje gwiazd - tym razem szefowi działu mody w Grazii towarzyszy projektant Dawid Woliński, a pod "nóż" idą kreacje gwiazd z gali Złotych Globów.

W Grazii znajdziecie też kilka tekstów o urodzie, felieton Karoliny Korwin-Piotrowskiej oraz trochę rozrywki w postaci chociażby horoskopu. Ale wszystkiego zdradzać nie będę...


Sięgacie czasem po tego typu kolorowe magazyny?