wtorek, 15 kwietnia 2014

Majowa ELLE z mamą

Miałam w planach przygotować dla Was prasówkę, ale świąteczne porządki pochłonęły mnie na tyle, że nie miałam nawet czasu na przejrzenie prasy. Wczoraj wieczorem nadrobiłam zaległości. Dziś pokaże Wam majowe wydanie ELLE - wydanie mam wrażenie bardzo rodzinne z postacią mamy w tle (może to przez majowy Dzień Matki).


Twarzą majowej okładki ELLE jest Kasia Smutniak, polska modelka i aktorka, która wielką karierę robi jednak poza krajem. W rozmowie z ELLE opowiada o tym, jak bardzo brakuje je Polski oraz o swoim sposobie na życie. Niełatwe, bo kilka lat temu na paralotni zginął jej mąż - jej wielka miłość.

W majowym ELLE dużo jest tekstów "rodzinnych" - poświęconych relacjom Matka-Córka. W tekście "Dzień Matki i Córki" o swoich relacjach z córkami opowiadają Jerry Hall i Małgorzata Foremniak, a o relacjach z mamą Michelle Obama. W tekście "Moja Mama Muza" modelki, wizażystki, projektantki i aktorki opowiadają, jakich trików na piękny wygląd nauczyły się od swoich mam. Mamy więc zbiór dwudziestu ciekawych porad. W ten rodzinny ton wpisuje się także tekst "Niezłe wychowanie", który odpowiada na pytanie, jak w dzisiejszym - niełatwym i pełnym niebezpieczeństw - świecie wychowywać dzieci. Swoimi doświadczeniami dzielą się m.in. Małgorzata Tusk, Beata Tadla i Katarzyna Kolenda-Zaleska.


Ale ELLE to przede wszystkim moda, więc i w tym numerze jej nie brakuje. I to w dość ciekawym wydaniu. Magiczna jest sesja modowa prezentowana przez tancerzy baletowych, ale do numeru odsyłam Was także po całkiem odjechane propozycje w stylu strojów superbohaterów.


A dla tych, którzy podążają za najnowszymi trendami nie lada gratką będzie raport z wybiegów, który uchyla już rąbka tajemnicy, co modne będzie... jesienią i zimą. Jest jeszcze sporo czasu, ale warto przeczytać podpowiedzi i pomyśleć o nich pod kątem kompletowania przyszłej garderoby. Pojawiają się tutaj plisy, nabłyszczana skóra, motywy motyli i sportowe bluzy z numerkami, a na nogach klasyczne kozaki i botki na słupku oraz adidasy. Jak to widzicie w swoich szafach? Mieszanie stylów to ma być motyw przewodni nadchodzącego sezonu.

 W dziedzinie urody w tym numerze ELLE raczej nie zaskakuje. Jeśli coś godne jest uwagi, to może tylko artykuł o nowoczesnych zabiegach, które mają udoskonalać nasze ciało. Jeśli nie wiecie jeszcze co to jest Cavifast, Endermologia, Karboksyterapia, Liporadiologia czy Maximus, to magazyn odczarowuje te tajemnicze pojęcia i podaje koszty poszczególnych zabiegów.


A jeśli wolicie klasyczne sposoby nabywania idealnej sylwetki, Beata Sadowska, zapalona biegaczka i dziennikarka, na łamach ELLE podpowiada jak zacząć biegać.

Choć numer jest majowy, jest akcent wielkanocny - jeśli szukacie inspiracji, jak nakryć świąteczny stół, tutaj znajdziecie kilka inspiracji w zupełnie różnych stylach. Np. taki pastelowy - zgodnie z najnowszymi trendami.


Dla spragnionych zmian na wiosnę w ELLE jeszcze jedna niespodzianka - voucher o wartości 40 zł na usługę koloryzacji Wella Profesionalls w salonach z logo Color Masters 2014. Kupon ważny jest do końca czerwca, a listę salonów można znaleźć pod adresem: www.domwella.pl. Sprawdźcie, może możecie wykorzystać go w swoim mieście?