wtorek, 6 maja 2014

Ćwicz jogę... twarzą

O tym, jak dobrze działają ćwiczenia na nasze ciało nikogo nie trzeba przekonywać. Nie tylko sprawiają, że nasza sylwetka wygląda atrakcyjniej, ale także dzięki lepszemu dotlenieniu komórek poprawiają wygląd naszej skóry. Dlaczego więc nie wykorzystać tej właściwości, żeby poprawić wygląd naszej twarzy? Tak właśnie powstała "face yoga" czyli joga dla twarzy.Praca mięśni poprawia sprężystość naskórka. Ćwiczenia nie są trudne i wcale nie trzeba wykonywać wszystkich. Wystarczy poświęcić 5-10 minut rano lub wieczorem po nałożeniu kremu, by odsunąć w czasie konieczność używania drogich kosmetyków przeciwzmarszczkowych czy chirurgię plastyczną twarzy. Dziś pokażę Wam kilka ćwiczeń, a jeśli Wam się spodoba i zechcecie więcej, bez problemu znajdziecie wiele na ten temat w internecie. No to do dzieła... (uprzedzam - wyglądać będę głupio, ale o efekt tu chodzi...)

Ćwiczenie 1
Połóż palce po obu stonach ust i mocno rozciągaj je na zewnątrz, jednocześnie próbując ściągnąć wargi w dziubek. Powtórz kilka razy. W ten sposób wzmocnisz mięśnie odpowiedzialne za opadanie kącików ust.
 
 
Ćwiczenie 2
Zamknij buzię zaciskając razem usta i wdmuchnij powietrze pod górną wargę. Policz do dziesięciu, po czym przenieś powietrze do lewego policzka, znów policz do dziesięciu i przenieś powietrze do prawego policzka znów licząc do dziesięciu. Ćwiczenie powtórz 10-15 razy. To ćwiczenie jest bardzo skuteczne w wyszczuplaniu twarzy.


Ćwiczenie 3
To ćwiczenie jest wskazane przy opadających powiekach, kurzych łapkach i workach pod oczami. Regularnie powtarzane jest świetną alternatywą dla botoksu i chirurgii oka. Naciśnij oba środkowe palce w wewnętrznym kąciku brwi, a następnie palcami wskazującymi naciśnij na zewnętrznych kącikach brwi. Spójrz na sufit i podnieść dolną powiekę w górę do silnego zeza, a następnie rozluźnij. Ćwiczenie należy powtórzyć 6 razy i zakończyć szczelnym zamknięciem oczu na 10 sekund.


Ćwiczenie 4
Umieść palce wskazujące po obu stronach nosa, na wysokości kości policzkowych. Zdecydowanie przyciśnij je do skóry, a potem 20 razy zmarszcz nos, tak jakbyś była z czegoś  niezadowolona. Dzięki temu zapobiegniesz tworzeniu się pionowych bruzd przy ustach, czyli tzw. zmarszczek palacza.
 
 
Ćwiczenie 5
Kolejne ćwiczenie wyszczuplające twarz - nabierz powietrze ustami i przepychaj je z jednego policzka do drugiego, jakbyś płukała usta.
 
 
Ćwiczenie 6
Kolejne ćwiczenie ma zapobiec wiotczeniu skóry na policzkach i jest alternatywą dla liftingu twarzy. Schowaj zęby pod górną wargą układając usta w kształt litery "o". Uśmiechnij się szeroko pozostawiając zęby ukryte i powtórz to sześć razy. Następnie podczas uśmiechu połóż jeden palec na brodzie. Zacznij poruszać szczęką w górę i w dół odchylając głowę. Rozluźnij i powtórz jeszcze dwa razy.
 
 
Ćwiczenie 7 
Pięć razy przesuwaj usta raz w prawą stronę, raz w lewą. To pomoże ci w zachowaniu jędrnej skóry na linii żuchwy.
 
 
Ćwiczenie 8
Ułóż usta w kształt litery "o" i wydmuchuj powietrze.


Ćwiczenie 9
Kolejne będące alternatywą dla botoksu - tym razem ma zapobiegać poziomym zmarszczkom na czole. Umieść dłonie na czole skierowane do wewnątrz i ułóż wszystkie palce pomiędzy linią brwi a włosami. Delikatnie przesuwaj palce na zewnątrz delikatnie dociskając do skóry. Rozluźnij i powtórz 10 razy.
 
 
Ćwiczenie 10
Palce wskazujące połóż przy wewnętrznych końcach brwi i przyciśnij. Próbuj zmarszczyć brwi, pokonując opór stawiany przez palce. Powtórz 5 razy. Tak można zapobiec tworzeniu się pionowych zmarszczek na czole.
 
 
Ćwiczenie 11
To ćwiczenie nazywa się "uśmiechnięta ryba". Wciągnij policzki i usta tworząc "rybkę" i spróbuj się uśmiechnąć. Przytrzymaj tak 5-10 sekund i powtórz jeszcze 5 razy.
 
 
Ćwiczenie 12
Kolejne ćwiczenie przeznaczone jest dla osób o głęboko osadzonych oczach i opadających brwiach. Umieść palec wskazujący pod okiem, wskazując w kierunku nosa. Schowaj zęby i złącz usta. Trzepotaj górnymi powiekami przez 10 sekund kierując jednocześnie wzrok w sufit.
 
 
Ćwiczenie 13
Wymawiaj głośno i wyraźnie samogłoski a, e, i, o, u, tak jakby były jednym wyrazem. Powtórz kilka razy. Ćwiczenie to nadaje sprężystość mięśniom wokół warg i zapobiega powstawaniu zmarszczek. 
 
 
Ćwiczenie 14
Odchyl głowę do tyłu jak tylko możesz i patrz w sufit. Wydmuchuj powietrze z ust. To ćwiczenie ujędrnia linie szczęki i wyszczupla twarz.
 
 
Ćwiczenie 15
Patrząc przed siebie umieść palce w dolnej części szyi i delikatnie przegłaskaj, odchylając głowę do tyłu. Przyciągnij głowę z powrotem do klatki piersiowej. Ćwiczenie powtórz dwa razy. Na koniec wypchnij dolną wargę tak daleko jak to jest możliwe, aby opuścić końcówki ust w dół i umieść palce na obojczyku z brodą skierowaną w górę. Przytrzymaj przez cztery głębokie wdechy.
 
 
Myślę, że na początek te kilka ćwiczeń wystarczy - możecie wybrać dla siebie te najbardziej odpowiednie i ćwiczyć przez kilka minut dziennie. Ktoś się przyłączy?