wtorek, 13 maja 2014

Fiolet - luksus dostępny dla Ciebie

Firma Pantone - autorytet w dziedzinie koloru - co roku ogłasza kolory sezonu oraz wskazuje tzw. kolor roku. W ubiegłym roku było to kolor szmaragdowy, w tym roku to kolor "radiant orchid" czyli kolor purpurowej orchidei. To fiolet z dużą domieszką różu. Do mnie do końca ten kolor nie trafia, wolę odcienie bardziej fioletowe i dzisiaj właśnie fioletem chciałam Was poinspirować.Fioletowy to kolor namiętności i luksusu, kolor królewskich i papieskich szat, bo historycznie był to kolor noszony wyłącznie przez elitę. Trzeba przyznać, że w modzie fioletowy postrzegany jest jako elegancki i wyrazisty. Sztuką jest jednak odpowiednio go połączyć. Na pewno straci on na szlachetności przy połączeniu z jasnymi kolorami i nie wygląda dobrze łączony z różem, pomarańczem czy czerwienią.

Jeśli chcesz nosić jasne odcienie fioletu, warto zestawić go z czernią lub wpadającymi w czerń ciemnymi kolorami. Jeśli znów decydujemy się na ciemny fiolet, dobrze jest połączyć go z jasnymi, neutralnymi kolorami, jak beż, kremowy czy złamana biel.
 
Jeśli boimy się fioletowych ubrań, może warto postawić na fioletowe dodatki.


Jeśli chcemy wyglądać awangardowo, możemy połączyć fiolet z żółtym lub turkusem czy miętą... na przykład tak:
W przypadku fioletu należy unikać raczej zestawienia total look, bo zamiast zamierzonego efektu będziemy wyglądać tanio i krzykliwie. Kolor fioletowy jest piękny - idealny dla kobiet i dla mężczyzn, ale warto zachować umiar.

A Wy lubicie fiolet? Macie go w swoich szafach?