wtorek, 20 maja 2014

Szczęście jest w Tobie!

Pamiętaj! Nikt nie jest powodem Twojego własnego szczęścia z wyjątkiem Ciebie. Nie trać więc czasu i energii, by odnaleźć radość, spokój i zadowolenie w świecie zewnętrznym. To wszystko jest w Tobie.Masz wrażenie, że brakuje Ci czegoś w życiu, a cały świat sprzysiągł się przeciwko Tobie? Że wszyscy dokoła poza Tobą są szczęśliwi? Może jeszcze o tym nie wiesz, ale każdy z nas działa jak magnes. Przyciągamy ludzi i sytuacje, które odpowiadają naszym myślom. Tak naprawdę więc wiele z tego, co dzieje się wokół nas zależy od naszego nastawienia. Optymizm i pesymizm nie są częścią osobowości, ale postawą, którą przyjmujemy, decydując, czym będziemy karmić swój umysł. Ludzie zgorzkniali i zrzędliwi przyciągają do siebie podobnych. Jeśli chcesz być szczęśliwy otaczaj się ludźmi, którzy są szczęśliwi i zarażają swoją pozytywną energią.

Zatrzymaj się teraz na chwilę i odpowiedz sobie na pytanie, kto jest odpowiedzialny za Twoje szczęście? Środowisko pracy? Rodzina? Znajomi? Prawda jest taka, że bez względu na to, co dzieje się wokół Ciebie, jest tylko jedna osoba, która ma wpływ na Twoje szczęście - to Ty! Nie oznacza to, że masz władzę nad wszystkim, co się dzieje w Twoim życiu, ale masz pełną władzę nad tym, jak na to zareagujesz.

Może zamiast ciągle narzekać, warto spojrzeć na siebie i swoje życie inaczej? Szczęście i spełnienie dla każdego oznacza co innego. A może jesteś szczęśliwy, ale nie zdajesz sobie z tego sprawy? Jeśli się zatrzymasz, wyciszysz i zastanowisz nad tym, co naprawdę czyni Cię szczęśliwym i zadowolonym z życia, może się okazać, że to, czego szukałeś, już masz i po prostu nie zdawałeś sobie z tego sprawy.


Myślisz, że łatwo jest być szczęśliwym gdy ma się pieniądze, jest się pięknym i wiedzie „bezstresowe życie”? Prawda jest taka, że osoby żyjące w luksusach wcale nie są bardziej szczęśliwe od tych, które na co dzień żyją znacznie skromniej. Sekret szczęścia polega na tym, że osoby szczęśliwe doceniają to co mają, potrafią cieszyć się z małych rzeczy, myślą pozytywnie, mają obrany cel w życiu i żyją każdą chwilą.

Nie uzależniaj swojego szczęścia od pogody, nastroju i poglądów innych, tego co właśnie zjadłeś czy pieniędzy, które posiadasz. Żadna z tych rzeczy nie jest dostatecznie ważna, by miała wpływ na Twoje szczęście. Jeśli pozwolisz drobiazgom decydować o swoim życiu, będzie ono jak rollercoaster, a Ty nigdy nie zaznasz spokoju. Pamiętaj, szczęście to nie nastrój, szczęście to wybór! Każdemu zdarzają się porażki i potknięcia oraz gorsze chwile, ale nie można pozwolić im przejąć kontroli nad naszym życiem.

Niektórzy ludzie tak angażują się w pracę, zdobywanie dóbr materialnych, że nie mają czasu na rzeczy, które sprawiały, że się uśmiechali. Gonią sami nie wiedzą już za czym, aż w pewnym momencie przychodzi depresja i załamanie. Pamiętaj, że pieniądze czy inne dobra materialne miną, a uśmiech pozostaje w Tobie na zawsze.


Więc uśmiechaj się, ciesz się każdą chwilą i miej odwagę być szczęśliwym! Jesteś?