poniedziałek, 23 czerwca 2014

Leniwy weekend z Claudią

Wiem, wiem, obiecywałam, że będę systematyczna i znów zniknęłam na długi weekend. Każdy jednak czasami potrzebuje wirtualnego detoksu i sporej dawki czasu z rodziną - żeby naładować akumulatory, nadrobić zaległości i po prostu odpocząć. Dzięki temu znalazłam w końcu czas na prasówkę i wracam do Was, by namówić Was na popołudnie z Claudią.


Muszę przyznać, że w czerwcowym numerze sporo jest ciekawych pozycji do czytania. Z cyklu "Rozmowy o partnerstwie" warto przeczytać tekst "Wyczekana miłość". O tym czy na miłość warto czekać kilka lat. I to w sytuacji, gdy ktoś kogo bardzo kochamy wychodzi właśnie za mąż albo spotyka się z naszą przyjaciółką.

"Gdy stoisz w bardzo długiej kolejce po ciastko nawet najpiękniej wyglądające, nie masz pewności, że ono potem będzie ci smakowało"

Czy warto więc? Musicie przeczytać same...


Jeśli wolicie teksty bardziej życiowe, polecam tekst o adopcji i bagażu, jaki ona za sobą niesie. Wydaje się, że instytucja ta zaspokaja potrzebę miłości rodzicielskiej i wszystko jawi się, jak spełnienie marzeń. Tymczasem zderzenie z rzeczywistością bywa dość bolesne, a "adopcyjne" mamy borykają się z takimi samymi problemami i frustracjami, jak kobiety, które miały szczęście zostać biologicznymi dziećmi. A do tego jeszcze muszą często uporać się z bagażem doświadczeń, jakie posiadają adoptowane dzieci. 


Jeśli lubicie ład w każdej dziedzinie życia, gdy musicie mieć wszystko na miejscu, dopięte i zorganizowane, będziecie miały okazję poznać bardziej znanych pedantów. Aktorka Dorota Kolak, wokalistka Honorata Skarbek oraz Bogusław Kaczyński opowiadają bowiem o swoim zamiłowaniu do porządku. Jako zawodowa bałaganiara czytałam to momentami z rozbawieniem i zdziwieniem, ale jedno muszę przyznać - porządek rzeczywiście ułatwia życie. I mówię to ja, która ciągle uczę się odkładać rzeczy na miejsce.


Jeśli jesteście jeszcze przed urlopem, być może zainteresuje Was poradnik o tym, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie podczas urlopu. Przeczytacie tutaj, co można wziąć ze sobą na pokład samolotu, jakie szczepienia są obowiązkowe, po co nam polisa turystyczna i jak unikać kłopotów związanych z przepisami danego kraju. Dowiecie się też, jakiego rodzaju pamiątek lepiej nie przywozić z wakacji.


Po tej dawce rzeczowych teksów czas na urodę. Zanim jednak zrobisz makijaż, sprawdź czy jesteś typem słowiańskim, celtyckim, południowym, środkowoeuropejskim o jasnych oczach, nordyckim, europejskim,  a może środkowoeuropejskim z ciemnymi oczami... To nowy podział na typy urody, który powoli wypiera podział na pory roku - warto sprawdzić i przekonać się, w czym jest nam naprawdę korzystnie.


Choć sezon truskawkowy powoli dobiega końca, warto jeszcze z niego skorzystać - Claudia daje nam garść przepisów na truskawkowe ciasta i nie tylko.


A jeśli marzy Wam się zmiana w domu - w magazynie znajdziecie podpowiedzi, jak urządzić białą kuchnię. Muszę przyznać, że kiedyś nie cierpiałam białych kuchennych mebli, ale tak jak wróciły do mody, tak i wróciły do moich łask i marzy mi się piękna, duża, biała kuchnia. Oczywiście najlepiej w nowym, dużym domu...


A jeśli dom już macie, a marzycie o ogrodzie, możecie sięgnąć po trzy podpowiedzi, jak skonstruować efektowną kwiatową rabatę. Ten pomysł na pewno zachowam na przyszłość.


To oczywiście nie wszystko co znalazłam w Claudii, ale mam nadzieję, że wystarczająco dużo, by Was skusić do lektury. A Wy jak spędziłyście długi weekend?