środa, 13 sierpnia 2014

Jesień w fioletach...

Firma Pantone, ekspert w dziedzinie kolorów, co sezon publikuje swoje raporty dotyczące kolorów, jakie towarzyszyć nam będą w modzie, wystroju wnętrz czy innych dziedzinach życia. Te w modzie powstają w oparciu o New York Fashion Week i to co proponują nam projektanci. Możemy więc mieć pewność, że raport jest wiarygodny. Tym sposobem znamy trendy kolorystyczne, jakie mają zapanować w modzie nadchodzącej jesieni. Kolorów jest jedenaście - nie wszystkie typowo jesienne - więc jest naprawdę z czego wybierać.Mamy dwa odcienie czerwieni - chłodniejszą, egzotyczna Sangrię oraz cieplejszy, energetyczny Aurora Red. Do wyboru mamy również dwa odcienie fioletu - romantyczny Mauve Mist oraz towarzyszący nam już w poprzednich sezonach Radiant Orchid. Można je połączyć z głęboką zielenią Cypress.

W palecie mamy również dwa odcienie niebieskiego - cieplejszy jasny kobalt, który jest czymś innymi, niż klasyczny kobalt oraz bardziej wszechstronny, chłodniejszy królewski błękit. Do tego mamy dwa jasne kolory, które powinny łączyć się doskonale ze wszystkimi innymi z palety: Aluminium oraz Sea Fog.

Jesień kojarzy się z odcieniami brązu i żółtego, nie zabrakło ich więc w jesiennej palecie firmy Pantone. Mamy elegancki Cognac, który się będzie świetnie sprawdzał również na wieczór i słoneczny Misted Yellow, który ma już nawiązywać do zbliżającej się wiosny.

Ja w palecie firmy Pantone znalazłam kilka kolorów dla siebie, z których zmierzam korzystać. Zrobiłam już sobie nawet listę rzeczy, które dokupię w związku z tymi trendami - pokażę ją Wam w następnym poście. Dziś mam kilka propozycji dla miłośniczek fioletu w jego jaśniejszej odsłonie. Warto się nim nacieszyć, bo jest z nami już od kilku sezonów, zapewne więc niebawem zniknie z wybiegów na dłużej.


Tutaj jasny fiolet ocieplony beżem i klasyczne jeansy - prawda, że ciekawe zestawienie?

Jeśli ktoś woli chłodniejsze kolory - zwykły szaro-czarny zestaw nabiera efektu przy fioletowych dodatkach.

 

A tu już ascetycznie jeśli chodzi o kolor... biały, jasny beż i szczypta fioletu w postaci spodni...

Jak Wam się podobają te propozycje?