piątek, 13 marca 2015

Kobieta i życie... wielkanocne

Usiadłam dziś sobie przy kawie i uświadomiłam sobie, że dawno nie było prasówki. Dziś więc pokażę Wam, co w najnowszej "Kobiecie i Życie". Przegląda się aż miło - bo jest wiosennie, inspirująco i... świątecznie. Właśnie sobie uświadomiłam, że Wielkanoc już bardzo niedługi, więc czas zaplanować menu i pomyśleć o dekoracjach. A do samej gazety mam wielki sentyment, bo pamiętam, że w dzieciństwie czytała ją moja mama.Twarzą kwietniowego już wydania "Kobiety i Życie" jest Katarzyna Żak i to właśnie wywiad z nią znajdziecie na pierwszych stronach magazynu. Jest oczywiście o Wielkanocy, ale przede wszystkim jest o sekretach udanego związku.


"Nie znam uniwersalnego przepisu na udane małżeństwo. Ale myślę, że najważniejsze to rozmawiać" - mówi Katarzyna Żak. Przeczytacie jednak nie tylko o związku idealnych oraz o kryzysach, które zdaniem bohaterki wzmacniają związek, jeśli uda się je wspólnie przejść i jaki fundament związku jest najwłaściwszy. Naprawdę fajna rozmowa z normalną kobietą, która nie kreuje się na gwiazdę, ale jest taka jak większość z nas.

Oczywiście motywów świątecznych w najnowszym numerze nie brakuje. Najbardziej przyciągające są jednak przepisy na dania wielkanocne. Jest oczywiście mnóstwo przepisów na baby, mazurki, pasztety oraz jajka, których na wielkanocnym stole zabraknąć nie może.


Znajdziecie tutaj także propozycje wielkanocnych dań autorstwa polskich gwiazd kulinarnych, jeśli tak można ich nazwać. Dania wielkanocne prezentują: Robert Sowa, Grzegorz Łapanowski, Magda Gessler, Beata Śniechowska, Anna Starmach, Aneta i Jan Kuroniowe oraz Ewa Wachowicz. A jakby tego było Wam jeszcze mało, to znajdziecie tutaj przepisy na dziesięć różnych serników. Przyznam, że będę chciała któryś wypróbować, ale ciężko mi się na razie zdecydować.

Wiosna to również dobry czas na zmiany. W ubiegłym roku zmieniłam fryzurę jesienią w ramach przygotowań do kampanii wyborczej, ale zwykle robiłam to właśnie na wiosnę. Jeśli i wy planujecie w ramach wiosennych porządków odświeżenie swojej czupryny, to "Kobieta i Życie" proponuje przegląd krótkich fryzurek, które odmładzają... Bo wbrew pozorom krótkie włosy bardzo skutecznie odejmują nam lat.


Była kuchnia, uroda, czas na zdrowie... Tutaj znalazłam aż dwa fajne teksty. Jeden z nich dotyczy wiosennych alergii. Mnie na szczęście problem nie dotyczy, ale wokół mnie jest mnóstwo osób, które muszą się z tym zmagać na wiosnę. Dla nich to nie jest najlepsza pora roku. Tutaj znajdziecie całe kompendium wiedzy na ten temat: po co śledzić komunikaty dla alergików, jak przyjmować leki, jak zaplanować urlop, żeby rzeczywiście odpocząć, dlaczego w czasie pylenia może uczulać nas nawet pies oraz gdzie jeszcze mogą ukrywać się alergeny.


Drugi temat dotyczy zdrowia bardziej od strony prawnej. Dowiecie się z niego co nam si e należy w ramach publicznej służby zdrowia i jak to egzekwować oraz skąd można wziąć fundusze na leczenie. Dowiecie się m.in. jak uzyskać swoją dokumentację medyczną, gdzie można znaleźć informacje o długości kolejek do specjalistów oraz kiedy można korzystać z bezpłatnej opieki długoterminowej. Tutaj także znajdziecie podpowiedzi jak uzyskać zasiłek na sfinansowanie leczenia i kiedy on przysługuje oraz czy warto dodatkowo się ubezpieczać.


To oczywiście nie wszystko, co znajdziecie w numerze, bo jest też moda - tym razem stroje na uroczystości rodzinne w rozmiarach M, L i XL. Są porady jak wyszczuplić poszczególne partie ciała - temat wiosną jak najbardziej na czasie. I mnóstwo tematów około wielkanocnych. Jeśli więc nie rozpoczęłyście jeszcze przygotowań do świąt, warto się zainspirować.

Sięgacie czasem po "Kobietę i Życie"? Szykujecie się już na Wielkanoc?